Відновлення цегляних підвалів у багатоквартирних та приватних будинках

Історичні центри європейських міст зазвичай складаються з будівель цегляної або змішаної кладки. Ці будинки зазвичай підземні, з одним або декількома цегляними підвалами. У минулому ці підвали використовувалися для зберігання вугілля чи картоплі. Хоча в переважній більшості випадків ці підвали були більш менш вологими, це не мало значення, враховуючи характер їх використання.

Тенденцією останніх років стало переобладнання цих приміщень, наприклад, офіси, спортивні зали або магазини, для яких вогкість вихідних приміщень не підходить. З подібною проблемою стикаються і власники будинків, у яких гідроізоляція поступово виходить із ладу. У цьому випадку використання підвалів дуже обмежене через вологість, стіни часто пліснявіють, а середовище є гігієнічно небезпечним.

Умовою кращого використання підвалів є їхнє ретельне осушення. Ефект від гідроізоляції має бути довговічним та надійним. Як правило, приміщення, що підлягають відновленню, розташовані таким чином, що їх не можна вивести назовні та зачистити зовнішню сторону стіни або тому, що вони примикають до інших будівель, або тому, що не можна зачіпати тротуар або вулицю, які часто переплітаються з підземними мережами. Тому відновлення зазвичай доводиться проводити з середини будівлі. Існує багато способів, за допомогою яких проводиться така рекультивація. Функціональність деяких із них проблематична, інші відверто незадовільні у довгостроковій перспективі.

Довгострокові неефективні заходи включають захист за допомогою штукатурок, що відновлюють. Оздоблювальні штукатурки мають високу пористість і здатність випускати вологу зі стіни, щоб штукатурка здавалася абсолютно сухою. Тому приміщення можна використати.

Проте ці штукатурки мають два основних обмеження. Випускаючи вологу у простір, вони підвищують відносну вологість у приміщенні. Якщо приміщення не провітрюється регулярно, повітря поступово насичується вологою, отже, підвищується ризик появи цвілі та гнилі. Вологість, що виходить, також залишає в штукатурці солі, які поступово забивають шляхи транспортування води, і штукатурка поступово втрачає свою функціональність. Час, необхідний для блокування транспортних шляхів, може змінюватись в залежності від якості використовуваної штукатурки та кількості води, але це неминуче явище.

У довгостроковій перспективі обробка непроникними штукатурками у поєднанні із захистом від висхідної вологи виявилася набагато надійнішою. Двадцять років тому розробили спеціальну штукатурку Waterfix XP TH, яка вже за невеликої товщини є повністю водонепроникною. Ця штукатурка має пригнічену усадку, високу міцність, морозостійкість, але перш за все вона містить добавку Xypex Admix C-1000, яка надає їй виняткові гідроізоляційні властивості. Зазвичай вона наноситься на стіну завтовшки 2-3 сантиметри, що достатньо для утримання навіть помірного тиску води. Штукатурка наноситься на очищену стіну із зачищеними швами. Там, де очікується наявність води під тиском, штукатурний шар повинен бути прикріплений до основи за допомогою металевої сітки.

Використання Waterfix XP TH у поєднанні з Freezteq

Це альтернатива класичному “підрізу” об’єкта шляхом створення хімічного екрану.

У порівнянні з іншими методами, ця герметизація без тиску є ефективнішою, простішою та економить час.

Щоб зупинити підйом вологи по стінах вище за рівень землі, слід використовувати англійський матеріал Freezteq у поєднанні зі штукатуркою Waterfix XP TH. Це альтернатива класичному “підрізу” будівлі шляхом створення хімічного екрану. Ця безнапірна цементація не менш ефективна порівняно з іншими методами, а також простіша і економічніша за часом.

Це прозора рідина, упакована у довгасті пакети. Перед застосуванням їм дають застигнути, а потім у вигляді бурульок вставляють у попередньо просвердлені отвори у стіні. Матеріал наноситься лише з одного боку стіни, тому немає потреби порушувати рух у будівлі або, навпаки, порушувати фасад будівлі. Застосування цього матеріалу має багато переваг не лише перед підрізуванням, а й перед звичайною цементацією. Зокрема, важлива низька потреба в механічній обробці, тому що для застосування необхідні тільки дриль та фризер, а також можливість виконувати роботи поступово, поетапно. Отвори свердляться горизонтально в стіні, стик, що значно простіше, а також статично менш вимогливе до стіни.

Ця система успішно використовується для ремонту цегляних підвалів багатьох будівель не тільки в Україні, а й в Чехії, Словаччині, Німеччині та Польщі. Серед виконаних проектів можна знайти підвали сімейних будинків, підвали чи підвали багатоквартирних будинків будь-якої площі. Після 20 років використання система підтвердила свою довгострокову функціональність та надійність, підвальні приміщення повністю придатні до використання навіть через два десятиліття. Представники CSL Products за запитом нададуть консультації щодо вирішення конкретної проблеми, а за потреби організують ремонт льоху у співпраці з кваліфікованими інсталяторами.

Приклади здійсненої реконструкції