Тестування

Вплив матеріалів Xypex на бетон було багаторазово перевірено у лабораторіях по всьому світу, включаючи акредитовані лабораторії у Європейському Союзі, зокрема у Чеській Республіці. В основному це були порівняльні випробування між бетоном Xypex та бетонами еталонного типу. Результати показують, що бетон Xypex має більшу непроникність для води та інших агресивних рідин і низьку проникність для газів. Якість матеріалів Xypex постійно контролюється випробуваннями виробничого контролю, а перевірені властивості свіжого та затверділого бетону з Xypex багаторазово підтверджені. Ми будемо раді надати вам інформацію про багато інших випробувань для перевірки спеціальних властивостей матеріалів Xypex.

Серед тестів ми хотіли б відзначити:

  • Глибина проникнення води під тиском у затверділий бетон випробувано відповідно до EN 12390-8. Контрольні випробування, проведені на випробувальних блоках під час реалізації бетонних конструкцій з Xypex, неодноразово показували, що просочування напірної води становить до 30 мм через 28 або 90 днів. Через 180 днів середнє просочування становить менше 10 мм, переважно від 1 до 5 мм.
  • Коефіцієнт фільтрації води в затверділому бетоні, SG-Geotechnika a.s., Прага – випробування згідно з ČSN 72 1020. Згідно з результатами випробування, коефіцієнт фільтрації води в бетоні з Xypex через 60 днів знизився на 95% порівняно зі звичайним бетоном і був, з точки зору геологічної оцінки повністю непроникним.
  • Стійкість до дії олії та інших хімічних речовин. Багаторазові випробування, проведені, наприклад, у лабораторіях Чеського технічного університету в Празі та TZUS Словаччина, показали значно кращу (покращену) здатність оброблених Xypex бетонів протистояти проникненню олії та інших хімічних речовин порівняно із звичайними бетонами.
  • Порозиметричний аналіз, KÚ ČVUT у Празі – Було показано, що обсяг пір у структурі затверділого бетону, що проникається для води, зменшився на 75%, але водночас присутність Xypex зберігає здатність бетону дихати.
  • Проникність водяної пари через затверділий бетон, Британська рада з агротехніки, Великобританія – Зразки бетону з Xypex мали на 37% нижчу проникність водяної пари, ніж контрольні зразки звичайного бетону.
  • Здатність загоювати неактивні тріщини – Випробування, проведені в лабораторіях по всьому світу, у тому числі у FSv ČVUT у Празі та ZL LABBET у Празі, неодноразово демонстрували здатність бетону з Xypex загоювати тріщини шириною до 0,4 мм.