Часті запитання та відповіді

Загальні запитання

Що робить Xypex унікальним?

Xypex стає невід’ємною частиною самого бетону, тоді як звичайна захисна ізоляція діє лише на поверхню бетону і, отже, піддається зносу через вплив умов навколишнього середовища, гідростатичного тиску, можливості розрив, впливу хімічних речовин і можливі пошкодження під час засипки. Матеріали Xypex були розроблені саме для усунення цих впливів. Склад Xypex заснований на природних властивостях бетону - тому факті, що бетон за своєю природою пористий. Окремі компоненти Xypex реагують з продуктами гідратації цементу та створюють нерозчинні кристалічні комплекси в порах, порожнинах і капілярах бетону. Каталізатором цієї реакції є волога. Xypex працює всередині бетону, роблячи його непроникним для води та інших рідин з усіх боків, усуваючи проблеми, які зазвичай виникають із традиційною поверхневою ізоляцією, а також підвищуючи якість і довговічність бетонної конструкції. Проте, кристали є властивістю бетону, тому немає небезпеки, що вони розірвуть Xypex зсередини або іншим чином пошкодять його. Навпаки, кристалічні утворення заповнюють пористу структуру бетону і тим самим збільшують його міцність за замовчуванням.

Що або хто такий Xypex?

Xypex Chemical Corporation — канадська компанія зі штаб-квартирою у Ванкувері, Британська Колумбія. З 1969 року Xypex виробляє та постачає продукцію у все більшу кількість країн, на даний момент Xypex постачається більш ніж у 70 країн на всіх континентах (крім Антарктиди). У Чехії Xypex виробляється компанією Xypex CE s.r.o. за ліцензією Xypex Chemical Corporation. Регулярно перевіряє якість вироблених матеріалів Xypex та є гарантією безперервності застосування матеріалів Xypex. Той факт, що це велика транснаціональна компанія, є гарантією того, що гарантії, надані клієнтам, будуть виконані.

Як довго діє Xypex?

Матеріали Xypex є неорганічними і, на відміну від більшості інших систем, стають постійною частиною самого бетону. За звичайних умов кристали не піддаються деградації, і процес кристалізації знову активується щоразу, коли з'являється вода.

У яких типових ситуаціях використовується Xypex?

Типові області застосування включають фундаментні споруди, резервуари, колодці каналізації та очисних споруд, аварійні шахти, тунелі, шахти, бетонні труби, фундаменти, басейни, гаражі та підземні приміщення.

Чи можна використовувати Xypex у місцях з екстремальним гідростатичним тиском?

Так. Ефект Xypex не залежить від адгезії до бетону; матеріал стає невід'ємною частиною бетонної маси і тому здатний витримувати екстремальний гідростатичний тиск з обох сторін (позитивної та негативної) бетонної конструкції. Незалежні лабораторні випробування показали, що бетон, оброблений Xypex, може витримувати тиск водяного стовпа 123 м (1,2 МПа), що було межею випробувального обладнання.

Чи Xypex також захищає арматуру?

Так. Запобігаючи проникненню води, морської води, стічних вод і більшості хімічних речовин у бетон, Xypex також допомагає захистити арматуру від корозії та деградації.

Чи захищає Xypex бетон від пошкодження внаслідок циклів замерзання-відтавання?

Так. Запобігаючи проникненню води в бетон, Xypex допомагає захистити його від шкідливого впливу повторюваних циклів заморожування-відтавання.

Чи має Xypex негативний вплив на бетон?

Ні. Кристалічні утворення Xypex стають частиною самої бетонної маси і не мають на неї шкідливого впливу. Навпаки, незалежні лабораторні дослідження показали, що в більшості випадків Xypex також підвищує міцність бетонної конструкції.

Чи Xypex отруйний?

Ні. Xypex не містить летких органічних сполук (ЛОС) і може безпечно застосовуватися всередині приміщень. Xypex схвалено Державним інститутом охорони здоров'я для використання на конструкціях, які контактують з питною водою.

Використання Xypex для нанесення на конструкції, які контактують з питною водою або харчовими продуктами, також було схвалено багатьма іншими організаціями, які займаються охороною здоров'я та води. До них належать, наприклад:

 • NSF International, Сполучені Штати Америки
 • Федеральне міністерство охорони здоров'я, Швейцарія
 • Japan Research Laboratories, Японія
 • Інспекція питної води, Великобританія
 • Центр якості води, Австралія
 • Інститут стандартів і промислових досліджень, Сінгапур
 • Дослідницький центр контролю за водою, Франція
 • Державний інститут здоров'я та центр питної води, Чеська Республіка
В якій формі випускається Xypex?

Кристалічна гідроізоляція Xypex випускається в чотирьох формах:

 • покриття (Xypex Concentrate i Modified) для використання на нових і існуючих конструкціях
 • добавка в бетон (Xypex Admix) при виробництві свіжого бетону
 • суха суміш для насипу (Xypex Concentrate DS-1) на свіжу підлогу
 • ущільнюючий матеріал (Xypex Patch'n Plug) для герметизації робочих швів, тріщин і наскрізних отворів

На додаток до цих основних варіантів, Xypex використовується в багатьох готових сумішах, наприклад, розчинах для репрофілювання, шпаклівках для підлоги з підвищеною стійкістю до стирання або спеціальних штукатурах. Xypex робить усі ці продукти абсолютно непроникними для води, масла та широкого спектру хімічних речовин.

Чим Xypex відрізняється від інших продуктів?

Технологія кристалізації для гідроізоляції та захисту бетону принципово відрізняється від традиційних виробів:

 1. Кристалічні структури Xypex проникають глибоко в бетон через пори і капіляри, тим самим перешкоджаючи проникненню води і агресивних хімічних речовин в бетонну масу. Бар’єрні вироби працюють тільки на бетонній поверхні.
 2. Дія Xypex не залежить від адгезії до бетонної поверхні, тому він стійкий до екстремального гідростатичного тиску навіть з негативної сторони конструкції.
 3. Xypex може загоювати тріщини шириною до 0,4 мм.
 4. Xypex не схильний до шкідливого впливу, з яким стикається інша ізоляція.
 5. Xypex стає постійною частиною бетону та реактивується щоразу, коли присутня вода.
Чи можна використовувати Xypex для загоювання тріщин, дефектних швів та інших дефектів бетону?

Так. Xypex має спеціальну систему для ремонту бетону, використовуючи унікальні кристалічні технології для запобігання проникненню води через тріщини, дефектні будівельні шви та інші дефекти. Для герметизації компенсаційних швів або постійних рухомих швів рекомендується використовувати гнучкий герметизуючий матеріал, спеціалісти CSL Products з радістю нададуть консультацію.